Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ Evsahipliğinde Gerçekleşti

.

Aikido ve Budo Federasyonu tarafından düzenlenen Aikido Yaz Kampı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Aikido Topluluğu evsahipliğiyle 29 Temmuz-4 Ağustos 2019 tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleşti. 

150 kişinin katıldığı kampta, antrenmanların bir kısmı Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda bir kısmı da ÇOMÜ Dardanos Tesislerinde gerçekleştirildi. 

Günde 3 antrenman şeklinde gerçekleşen kampı ziyaret eden ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, 7’den 70’e her yaştan insanın bu sporu yapabiliyor olduğuna dikkat çekerek “Aikido insanı bedenen ve zihnen geliştiren bir spor dalı. Aynı zamanda disiplin gerektiriyor. Burada edindiğimiz disiplini de hayatın her alanında uygulayabiliriz. İmkanım olursa önümüzdeki aylarda bende haftada 1 ya da 2 gün Aikido’yu öğrenmek istiyorum” dedi. 

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç ve Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Yurdakul’un da hazır bulunduğu ziyarette Rektör Murat, katılımcılarla bir süre sohbet etti ve Aikido sporuna dair bilgi aldı.