Hentbol Gelişim Kampı Çanakkale 2019- Geleceğin Şampiyonları Çanakkale'de Yapıldı.

.Spor Bilimleri Fakültesi Akademik kadrosuna katılan Türkiye A Milli Hentbol Takımı oyuncusu Can Çelebi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) işbirliği ile 1-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Dardanos Yerleşkesi'nde ve Naim Süleymanoğlu Spor Salonu'nda ''Hentbol Gelişim Kampı'' başladı.

Türkiye’de altyapısını almış, daha sonra genç yaşında Almanya, Fransa, Hırvatistan liglerinde mücadele ederek tecrübe kazanmış Can Çelebi, hentbol yaz kampında sporcularda farkındalık yarattı.

Hentbol Kampı hakkında bilgi veren Hentbol Akademi Kurucusu Can Çelebi, “İmkanı olan ama imkanı olmayan sporculara en iyi eğitimi alması gerektiği için bizim amacımız Türkiye’nin başarılı ve yetenekli milli takım antrenörlerini bir araya getirip onlarla çocuklarımızı buluşturmak istedik. Bunu nasıl yapıyoruz. Firmalara ya da dostlarımıza bu çocuklara sponsor olmalarını vesile ederek, böyle bir kamp düzenledik. İlk kampımızda 50 kişilik sporcu sayısı hedefine ulaştık. Bunların yaklaşık 20 tanesi de sponsorlu olarak gelen çocuklardır. Türkiye’nin 14 farklı şehrinden gelen, 2 tane de Avrupa ülkesinden gelen sporcularımız var. Bir hafta boyunca sadece hentbol antrenörleri değil, atletizm antrenörü, psikolog onları destekleyen firmalarla sosyal sorumluluk projesi Türkiye’de ilk defa yapılıyor. Çanakkale’de yapılmasından bir nedeni de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Araştırma görevliliği kadrosu kazandım. Çanakkale bana bir şey verdi bende bunu ödeye bilmek için buraya bir projeyle bu şehre katkı sağlamak istedim” dedi.